Przecinarki i Piły Taśmowe. Największy wybór, Najlepsze modele, Super Ceny! - Przecinarka Taśmowa Cosen G-320

 

 COSEN-LOGO-stilerpl

 G320

 

AUTOMATYCZNA PRZECINARKA TAŚMOWA COSEN G320

- ZAKRES CIĘCIA DO 380 MM
- PROWADNICE WĘGLIKOWE
- HYDRAULICZNE STEROWANIE IMADŁEM
- AUTOMATYCZNE NAPRĘŻANIE TAŚMY TNĄCEJ
- PANEL STERUJĄCY

 

         

 

Zakres cięcia [mm]


 

ø 325

325 x 380

325 x 325

 

Dane techniczne


 

Taśma tnąca:

Prędkość

Rozmiar tasmy

Naprężanie 

20 – 100 m/min

4240 x 34 x 1,1 mm.

Hydrauliczne

Silnik:

Taśmy tnącej

Hydrauliczny

Pompki chłodziwa

3,75 kW

0,75 kW

0,1 kW

Waga

 

1800 kg

Moc

 

380V, 3 fazy, 50 Hz

Wymiary (L x W x H)

 

2020 x 2420 x 1670 mm.

Wysokość łoża

 

720 mm.

 

 

CharakterystykaCosen oferuje nowoczesną technologię sterowania z użyciem dotykowego ekranu, SNC-100. Kolorowy, dotykowy ekran w połączeniu ze sterownikiem PLC Mitsubishi pozwala na łatwe i szybkie programowanie zadań. Korzystając z systemu SNC-100, operator może w łatwy sposób programować długość cięcia oraz ilość, w zależności od potrzeb. System SNC-100 może zapamiętać do 100 różnych zadań oraz automatycznie uwzględnia wymiar szczeliny utworzonej podczas cięcia (ang. Automatic Kerf Compensation) dla materiałów dłuższych niż pojedynczy indeks. System SNC-100 wykorzystuje funkcję ochronną taśmy (ang. Save-A-Blade), dzięki której po ukończeniu cięcia, obrabiany materiał jest cofany o 3 mm celem swobodnego powrotu taśmy tnącej do pozycji początkowej. Wszystkie funkcje maszyny są kontrolowane za pomocą ergonomicznego panelu sterowania zlokalizowanego w dogodnym dla operatora miejscu. System umożliwia wprowadzenie długości materiału do 99m.

 

KONSTRUKCJA:

 

 • Ponadwymiarowe masywne kolumny prowadzą i podpierają wytrzymałą ramę podczas całego cyklu cięcia. Pochyłe położenie ramy umożliwia mniejszy skręt taśmy tnącej niż w przypadku tradycyjnych przecinarek pomiędzy kołem a prowadnicą. Dzięki temu rozwiązaniu, taśma tnąca przyjmuje mniejszy nacisk, co znacząco przedłuża jej żywotność.

 • Ponadwymiarowe, okrągłe kolumny tworzą ogromną powierzchnię kontaktu z głowicą przecinarki, co gwarantuje doskonałe jej prowadzenie podczas ciecia.

 • Obie kolumny w górnej części połączone są poprzez wiązanie poprzeczne, tworzące przejście sklepione, co znakomicie wzmacnia konstrukcję.

 • Hydrauliczne imadło z podajnikiem wykonane z wytrzymałego żeliwa wyposażone w wymienne, hartowane płyty, pracuje na dwóch dużych wałkach prowadzących, które są w stanie przyjąć ogromne obciążenia. Oba wałki są osadzone oraz chromowane, aby zapewnić wytrzymałość i swobodne podawanie materiału.

 

NAPĘD TAŚMY TNĄCEJ:

 

 • Przekładnia została zaprojektowana do przyjmowania dużego naporu bocznego. W przeciwieństwie do tradycyjnych przekładni, projekt firmy Cosen przyjmuje większy napór podczas pracy bez występowania odkształceń termicznych. Pozwala to wydłużyć żywotność przekładni w warunkach produkcyjnych.

 • Falownik pozwala na wielostopniową regulację prędkości taśmy poprzez obrócenie pokrętła na panelu sterowania. Maszyna wyposażona jest w odczyt LED, w celu wygodnego i dokładnego ustawiania prędkości taśmy tnącej.

 

PROWADZENIE TAŚMY TNĄCEJ I SMAROWANIE:

 

 • Prowadnice węglikowe ze złączem cam-lock, stanowią niedoścignione rozwiązanie w prowadzeniu taśmy i ułatwiają wymianę ostrza. Węgliki bezpiecznie kontrolują tor taśmy tnącej przez cały cykl cięcia. Węglik został tak skonstruowany, aby chłodziwo mogło zarówno chłodzić jak i smarować taśmę podczas cięcia.

 • Prowadnice łożyskowe zmniejszają nacisk na taśmę tnącą poprzez wstępne jej wyrównanie przed wsunięciem taśmy do prowadnic węglikowych. Dwie dodatkowe prowadnice umieszczone na centralnej osi, podpierają taśmę tnącą od góry, co nadaje jej większą siłę podczas cięcia materiału.

 • Wbudowane urządzenie hydrauliczne, automatycznie napręża taśmę tnącą po uruchomieniu maszyny i delikatnie zmniejsza naprężenie po wyłączeniu maszyny, co wydłuża żywotność taśmy tnącej. Przełącznik zaworu hydraulicznego jest dodatkową funkcją, która pozwala na szybszą i łatwiejszą wymianę taśmy tnącej.

 • Zintegrowany układ chłodzenia. Chłodziwo jest dostarczane w czterech krytycznych punktach: punkt wejścia i wyjścia taśmy z prowadnic, środek cięcia oraz szczotka czyszcząca taśmę tnącą.

 • Szczotka czyszcząca taśmę tnącą o zsynchronizowanej mocy napędowej skutecznie usuwa wióry z taśmy tnącej, co pozwala wydłużyć żywotność brzeszczotu.

 

OBSŁUGA I STEROWANIE:

 

 • Technologia Smart NC-100 (SNC100) posiada zalety większości przecinarek sterowanych numerycznie, a kosztuje znacznie mniej. Sterowniki SNC100 mogą zostać zaprogramowane dla 100 różnych czynności, łącznie z ilością i długością cięcia. Sterownik automatycznie uwzględnia szczelinę powstałą podczas cięcia i nie ma konieczności wykonywania obliczeń przez operatora. Kontroler zatrzymuje maszynę, silnik taśmy tnącej, oraz hydraulikę po wykonaniu zaprogramowanej ilości cięć, lub w przypadku braku materiału do obróbki. System wyświetla komunikaty o błędach, co pozwala szybko je zidentyfikować za pomocą kodów błędów.

  Cechy układu kontrolnego SNC-100 :

  • Ekran dotykowy 5,7”.

  • Kontroler Mitsubishi PLC .

  • Możliwość wprowadzenia i zapamiętania do 100 pojedynczych zadań.

  • Zapamiętane zadania mogą zostać wykonane w dowolnej chwili.

  • Odczyt prędkości taśmy tnącej.

  • Odczyt natężenia prądu silnika (opcjonalnie).

  • Opcjonalna funkcja kontroli odchylenia taśmy monitorowana z użyciem ekranu dotykowego.

  • Automatyczne uwzględnianie szczeliny powstałej podczas cięcia oraz automatyczne wielokrotne indeksowanie do 25m.

  • Funkcja ochrony taśmy tnącej. Wycofanie materiału po jego przecięciu, w celu uniknięcia niepotrzebnego tarcia taśmy tnącej o materiał roboczy, co wydłuża żywotność piły.

  • Wyświetlanie kodów błędów ułatwiające diagnostykę.

  • Licznik żywotności taśmy tnącej.

 • Układ regulacji siły i prędkości podawania sterowany dwoma zaworami, został stworzony , aby zapewnić optymalną wydajność cięcia różnych materiałów.

 • Automatyczny czujnik wysokości materiału pozwala na zachowanie wolnej przestrzeni nad materiałem roboczym, aby kolejny materiał mógł być ułożony bez ryzyka uszkodzenia brzeszczotu. Po uruchomieniu posuwu, głowica przecinarki szybko opuszcza się i zatrzymuje 3 mm nad materiałem, po czym rozpoczyna się cięcie według ustalonych parametrów.

 

POSUW I MOCOWANIE MATERIAŁU:

 

 • Rozdzielone szczeki z przodu imadła są standardowe. Podzielone przednie imadło podtrzymuje materiał roboczy po obu stronach taśmy tnącej, w celu uzyskania cięcia bez rąbków. Posuw materiału o minimalnej długości minimum 5 cm odbywa się automatycznie .

 • Wyposażenie zawiera zestaw pionowych rolek do pozycjonowania pakietów materiałów oraz prętów.

  Rolki poziome ułatwiają płynny posuw materiału.

  Wbudowana wanna odpływowa zapewnia powrót chłodziwa do zbiornika, co zmniejsza straty chłodziwa.

 

BEZPIECZEŃSTWO:

 

 • Ewentualny poślizg lub uszkodzenie taśmy tnącej zostaje wykryte przez czujniki, które zatrzymują prace maszyny.

 • Wszystkie pokrywy ochronne i osłony są oznaczone symbolami ostrzegawczymi.

Kable elektryczne i przewody hydrauliczne są specjalnie chronione przez rurki izolacyjne.

Blokada układu elektrycznego i hydraulicznego zapobiega przed uruchomieniem przecinarki gdy imadło nie jest dociśnięte.

  

 

Wyposażenie standardowe
___________________________________________________________________________________

 Zacisk taśmy tnącej ułatwiający wymianę taśmy tnącej trzymając ją na kole podczas zakładania. Funkcja ta sprawia, że wymiana taśmy tnącej może zostać sprawnie wykonana przez jedną osobę.
 Regulowana przednia płyta przeznaczona dla przechowywania odciętych materiałów.
 Dodatkowy wąż do spłukiwania.
 Wbudowane oświetlenie.
 Bimetalowa taśma tnąca
 Skrzynka narzędziowa z kompletem narzędzi, podkładki poziomujące, dodatkowa szczotka druciana
 Instrukcja obsługi.

 

 


 

 

  

Interesuje Cię nasz produkt?     

   Skontaktuj się z nami! 

 

 

 

Magazyn Główny, Biuro, Hala Wystawowa:

ul. Tartaczna 4

08-300 Sokołów Podlaski 

woj. mazowieckie 

Tel/Fax  (25) 787 25 26

  

 

       Przemek                             Artur 

       602 747 945                 792 750 200 

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.