Przecinarki i Piły Taśmowe. Największy wybór, Najlepsze modele, Super Ceny! - Przecinarka Taśmowa COSEN SH-5542

 

Sh-550

 COSEN-LOGO-stilerpl

 SH-5542

 

 

PÓŁAUTOMATYCZNA PRZECINARKA TAŚMOWA COSEN SH-5542

 

- ZAKRES CIĘCIA DO 420 MM
- PROWADNICE WĘGLIKOWE
- HYDRAULICZNE STEROWANIE IMADŁEM
- AUTOMATYCZNE NAPRĘŻANIE TAŚMY TNĄCEJ
- PANEL STERUJĄCY

 

 

 

Zakres cięcia [mm]


 

ø 420

420 x 550

420 x 420

 

 

Dane techniczne


 

Taśma tnąca:

Prędkość:

- Standardowo 6 prędkości

- Opcjonalnie falownik

Rozmiar tasmy

Prowadnice

 

 

15 – 100 m/min

5300 x 41 x 1,3 mm.

Węglikowe

Silnik:

Taśmy tnącej

Hydrauliczny

Pompki chłodziwa

5,6 kW

1,5 kW

0,1 kW

Waga

 

2.500 kg

Moc

 

400V, 3 fazy, 50 Hz

Wymiary (L x W x H)

 

2.560 x 1.120 x 1.905 mm.

Wysokość łoża

 

700 mm.

 

CharakterystykaPrzecinarka taśmowa Cosen SH-5542, wyposażona w silnik napędowy taśmy tnącej o mocy 5,6 kW, taśmę tnącą o szerokości 41 mm, niezależny panel sterujący, wytrzymałą dwukolumnową konstrukcję, jest urządzeniem bardzo sztywnym i wydajnym. Portalowa konstrukcja utrzymuje taśmę tnąca równolegle do ciętego materiału, wytwarzając równą siłę podczas całego cyklu cięcia. Pozwala to zwiększyć wydajność cięcia oraz wydłużyć żywotność taśmy tnącej. Wszystkie funkcje maszyny, dostępne są przy użyciu panelu sterującego, który jest zlokalizowany w dogodnym dla operatora miejscu.

 

FUNKCJE MASZYNY:

 

KONSTRUKCJA:
Dwie ponadwymiarowe, precyzyjne podwójne kolumny, podtrzymują i prowadzą masywne ramię maszyny. Konstrukcja oparta na podwójnych kolumnach zapewnia sztywne podtrzymywanie przez cały cykl cięcia poprzez utrzymywanie taśmy tnącej równolegle do ciętego materiału.

 

NAPĘD TAŚMY TNĄCEJ:
Przekładnia została zaprojektowana do przyjmowania dużego naporu bocznego. W przeciwieństwie do tradycyjnych przekładni, projekt firmy Cosen przyjmuje większy napór podczas pracy bez występowania odkształceń termicznych. Pozwala to wydłużyć żywotność przekładni w warunkach produkcyjnych.

 

PROWADZENIE TAŚMY TNĄCEJ I SMAROWANIE:
Prowadnice węglikowe, bezpiecznie kontrolują tor taśmy tnącej przez cały cykl cięcia. Węglik został tak skonstruowany, aby chłodziwo mogło zarówno chłodzić jak i smarować taśmę podczas cięcia.
Dwie dodatkowe prowadnice umieszczone na centralnej osi podtrzymują taśmę od góry, co zapewnia dodatkową siłę podczas cięcia. Prowadnice węglikowe pozwalają na przepływ chłodziwa w celu chłodzenia i smarowania zarówno taśmy tnącej, jak i ciętego materiału.
Wbudowane urządzenie hydrauliczne, automatycznie napręża taśmę tnącą po uruchomieniu maszyny i delikatnie zmniejsza naprężenie po wyłączeniu maszyny, co wydłuża żywotność taśmy tnącej. Przełącznik zaworu hydraulicznego jest dodatkową funkcją, która pozwala na szybszą i łatwiejszą wymianę taśmy tnącej.
Zintegrowany układ chłodzenia. Chłodziwo jest dostarczane w czterech krytycznych punktach: ramiona prowadnic, szczotka czyszcząca taśmę tnącą, i regulowany giętki wąż (zalecany do dużych przekrojów poprzecznych).
Podstawa maszyny została zaprojektowana z odpowiednim kątem nachylenia, w celu odprowadzania chłodziwa z powrotem do zbiornika.
Szczotka czyszcząca taśmę tnącą o zsynchronizowanej mocy napędowej usuwa wióry z taśmy tnącej, co pozwala wydłużyć żywotność brzeszczotu, oraz zwiększyć wydajność cięcia.

 

STEROWANIE I AUTOMATYZACJA:
Sterowanie PLC umożliwia kierowanie pracą układu hydraulicznego i elektrycznego. Układ podwójnego zaworu prędkości posuwu i precyzyjnej siły posuwu optymalizuje wydajność cięcia każdego materiału. Selektor wysokości roboczej i eliminator szczeliny pozwala odpowiednio ustawić ramę przecinarki, aby zachować przestrzeń nad materiałem roboczym, w celu ułożenia kolejnego materiału bez ryzyka uszkodzenia taśmy tnącej.

 

POSUW I DOCISK MATERIAŁU ROBOCZEGO:
Hydrauliczna rolka unosząca jest zamontowana za imadłem. Pozwana na łatwiejszy posuw materiału poprzez delikatne unoszenie go ponad stołem roboczym. Zapadkowy układ pozycjonowania pozwala precyzyjnie odciąć odpowiednią długość materiału.
Pełny suw imadła hydraulicznego pozwala docisnąć i poluzować materiał poprzez naciśnięcie przycisku na panelu sterującym. Dzięki temu operator nie musi ręcznie ustawiać imadła, gdy zmieni się rozmiar materiału roboczego.
Rozdzielone szczeki z przodu imadła są standardowe. Podzielone przednie imadło podtrzymuje materiał roboczy po obu stronach taśmy tnącej, w celu uzyskania cięcia bez rąbków. Posuw materiału odbywa się ręcznie.
Plastyczne, żeliwne imadło z wymiennymi, utwardzanymi płytami.

 

BEZPIECZEŃSTWO:
Wyłączniki zbliżeniowe wyłączają maszynę w przypadku ślizgania się taśmy tnącej lub w przypadku jej uszkodzenia.
Wszystkie osłony taśmy tnącej zostały oznaczone symbolami ostrzegawczymi, w celu zwiększenia świadomości operatora.
Wszystkie zewnętrzne przewody są zabezpieczone za pomocą rurek izolacyjnych.
Blokada elektryczna i hydrauliczna zapobiega przed uruchomieniem przecinarki gdy imadło nie jest dociśnięte.

 

 

 

 

Wyposażenie standardowe

___________________________________________________________________________________

 Zacisk taśmy tnącej ułatwiający wymianę taśmy tnącej trzymając ją na kole podczas zakładania. Funkcja ta sprawia, że wymiana taśmy tnącej może zostać sprawnie wykonana przez jedną osobę.
 Regulowana przednia płyta przeznaczona dla przechowywania odciętych materiałów.
 Dodatkowy wąż do spłukiwania.
 Wbudowane oświetlenie.
 Bimetalowa taśma tnąca
 Skrzynka narzędziowa z kompletem narzędzi, podkładki poziomujące, dodatkowa szczotka druciana
 Instrukcja obsługi.

 

 


 

 

  

Interesuje Cię nasz produkt?     

   Skontaktuj się z nami! 

 

 

 

Magazyn Główny, Biuro, Hala Wystawowa:

ul. Tartaczna 4

08-300 Sokołów Podlaski 

woj. mazowieckie 

Tel/Fax  (25) 787 25 26

  

 

       Przemek                             Artur 

       602 747 945                 792 750 200 

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.