brykieciarka cena

 

BRYKIECIARKA PROFILIS HOME PRZEZNACZONA JEST DO PRODUKCJI BRYKIETU OPAŁOWEGO.

 

                      

 

Film pokazowy 


 

 

 

 

Charakterystyka


 Brykieciarka profilis home przeznaczona jest w do produkcji brykietu opałowego. poniżej prezentujemy z jakich materiałów najczęściej wykonywany jest brykiet:

Brykiet jest blokiem sprasowanego materiału sypkiego. Jako materiał opałowy wykonany jest z palnych składników (ilustracja powyżej) sprasowanych pod ciśnieniem. Brykiety są stosowane między innymi jako materiał opałowy lub też jako środek łatwopalny (np. Rozpałka). Ostatnio coraz popularniejsze stają się brykiety wykonane z wszelkiego rodzaju odpadków produkcji rolniczej. Pozwala to na produkcję taniej i bardziej ekologicznej energii, co przyczynia się do zmniejszenia emisji toksycznych substancji do środowiska.

Brykiet produkowany przez maszynę ma formę walcową o średnicy 50 mm i długości 20 – 60 mm. Brykiet nie zawiera żadnych związków wiążących, a forma brykietu jest uzyskana wyłącznie dzięki ciśnieniu wytwarzanemu w matrycy walcowej, zarówno poprzez opór materiału, jak również dzięki podwyższonej temperaturze jednostki dociskowej.

Panel sterowania temperaturą jest zlokalizowany na obudowie maszyny i ma domyślnie ustawioną temperaturę docelową 300 stopni celsjusza. Jest sterowany za pomocą przełącznika ON/OFF umieszczonego pod wyświetlaczem. Na górnej części wyświetlacza pokazana aktualna temperatura, na dolnej temperatura docelowa.

Brykieciarka wyposażona jest w niezależny układ hydrauliczny oraz regulowany docisk matrycy.

 

 

Dane techniczne


 

MAKS. WILGOTNOŚĆ MATERIAŁU DO OBRÓBKI

18%

GĘSTOŚĆ BRYKIETU

DO 700 KG/M3

DŁUGOŚĆ BRYKIETU

20-60 MM

MAKS. NACISK ROBOCZY

8T

MAKS. TEMPERATURA ROBOCZA UKŁADU HYDRAULICZNEGO

50OC

TEMPERATURA OTOCZENIA

5- 25OC

MATERIAŁ DO BRYKIETOWANIA NP. TROCINY, WIÓRKI DO 10 MM O WADZE W ZAKRESIE 70-120 KG/M3 BEZ ZANIECZYSZCZEŃ METALOWYCH ORAZ MATERIAŁÓW INNYCH NIŻ DREWNO.

 
 

PARAMETRY TECHNICZNE

TYP

PROFILIS HOME

POBÓR MOCY

3,42 KW

WYDAJNOŚĆ

DO 15 KG/H

WAGA

124 KG

WYMIARY

1,7 X 0,52 X 1 M

POJEMNOŚĆ LEJA

0,090 M3

ZASILANIE

230V 

  Interesuje Cię nasz produkt?     

   Skontaktuj się z nami! 

 

 

 

 

Magazyn Główny, Biuro, Hala Wystawowa:

ul. Tartaczna 4

08-300 Sokołów Podlaski 

woj. mazowieckie 

Tel/Fax  (25) 787 25 26

  

 

       Przemek                             Artur 

       602 747 945                 792 750 200 

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.